250 x 250 Reklam Alanı

HTTrack Website Copier

Merhabalar herkese; bugünki konumuz bomba gibi olacaktır. Programımızın ismi ‘HTTrack Website Copier’ yani tarayıcılarla erişebileceğiniz internet sitelerine internetsiz bir biçimde ulaşım sağliyacağız; Uzatmadan konumuza geçelim

 

 

Uygulamamız tam anlamıyla offline bir tarayıcı diyebiliriz. Normalde internete ‘chrome,internet exploer ‘ ya da opera’yla internet sayesinde internet sitelerine girerken, ‘HTTrack Website Copier’ offline bir biçimde istediğiniz sitelere girebileceksiniz. Aynı zamanda ‘İnstagram’ ‘Twitter’ ‘Facebook’ ‘Turkhackteam’ gibi sitelere de internetsiz bir biçimde ulaşabileceksiniz. İstediğiniz temaları basitçe bulabileceksiniz.

Uzatmadan programımızın kurulumuna geçelim.

 

HTTrack Website Copier

Evet arkadaşlar ilk sırada konunun sonunda vereceğim video sayesinde programı ‘Nereden indirebilirim ?’ ‘Programın Amacı’ gibi sorulara cevap alabileceksiniz. Programı indirdikten sonra tıklayıp açıyoruz.

Ardından gelen bir seçenekte ise ‘I accept the agreement’ opsiyonune tıklayıp koşulları kabul ettiğinize dair bir kanıt istiyecektir. Ve ‘Next’e basabiliriz.

 

Sonraki kurulumumuz ise dosyayı nereye kuracağınız hangi diske bu ‘Masaüstü’de olabilir ya da ‘C,D’ diskide olabilir seçtikten sonra ‘Next’ opsiyonune basıyoruz.

 

Evet Arkadaşlar Kurulumum işlemlerimiz bitmiştir.

HTTrack Website Copier Kullanımı ;

‘HTTrack Website Copier’ Programımızı kurduktan sonra çalıştırdıktan sonra karşımıza bir seçenek çıkacaktır burada ‘Language’ yani uygulamamız hangi dilde çalışmasını istersiniz biz türkce destekli çalıştıracağımızdan türkce yapıp ‘Ok’a basıyoruz.

Şuanda aktif bir biçimde istediğiniz bir sitenin arşivlerini alıp kopyalayıp kullanabilmeniz mümkün uzatmadan hemen kullanımını göstereceğim. Buradaki seçenekten ‘İleri’ tuşuna basıp kurulumumuza başliyacağız.

 

Yeni Proje

Ardından bir diğer kurulum aşamamızda ‘Yeni Proje Adı’ bu seçenekte kullanmış olacağınız bir sitenin ya da herhangi bir bölümün ismini saptamak olacak bu ; tht,turkhackteam,gozluk’te olabilir bir sorun olmayacaktır.

Bir diğer opsiyonumiz ise ‘Proje Katagorisi’ bu bölümde ise şayet birden çok internet site indirip kullanmak istiyorsanız karışmaması için kullanabilmeniz mümkün örnek olarak; Eğer Programlar indirmek istiyeceğiniz bir siteyse bu Mataryeller; indirmeler yazabilirsiniz ya da bir haber sitesiyse ; ‘Önemli Haber’ isimli seçenekte yapabilirsiniz.

Bir diğer opsiyonumiz ise internetsiz bir biçimde gireceğiniz sitenin nereye indirmek istediğinizi saptamak için seçeceksiniz. Hemen bir tht isimli bir klasör oluşturup prosedürümizi başlatıp next’e ‘İleri’ ye basıyoruz.

 

Evet arkadaşlar kurulumumuzun bir diğer aşaması ise; ‘Eylem’ bu prosedür internet sitenizdeki hangi verileri almanızı seçebileceğiniz yerdir mesela ‘Web sitelerini indir’ opsiyonu sitede olan tüm bölümleri indirecektir ancak indirme seçeneklerini değil.

Web Site İndirme İşlemleri

Bir diğer ise ‘Web sitelerini indir + Tkatiyenklarıda’ bu ise gireceğiniz bölümdeki ‘Winrar’ dosyasımı indireceksiniz direk 32bit ve 64bit olarak indirecektir. Bir diğer seçenek ise ‘Web Adresleri’ bu bölüme hangi internet sitenin içeriğini indirmek istediğinizi yazacaksınız örnek olarak ; https://00-00-00-00.com’ yazdıktan sonra herhangi bir ayarlama detaysına girmeden ‘İleri’ tuşuna basacağız.

Bu bölümde ise herhangi bir prosedüre tıklamanızı önermem zira ; açıklama getireyim kutucuklara ‘Bittiğinde bağlantıyı kes’ indirdiğinuz internet sitenizin kurulumu bittikten sonra direkmen interteniz kesilecektir.

Bu opsiyonu seçebilirsinizde ya da kendinizde kesebilirsiniz. ‘Shutdown PC when fineshed’ internet sitemizin kurulumu bittikten sonra bilgisayarınızı tekrar başlatacaktır bunu seçmenizide tavsiye etmem ve kurulumumuzu biterelim ‘Son’ opsiyonuna basarak.

Kurulumumuz başlamıştır burası biraz uzun sürebilir internet sitenizin içindeki kaynaklara göre degişiyor; Bu gezginler.net olsaydı en az 3 ya da 4 saat sürebilirdi şayet katagori olarak + bütün kaynaklara kadar indirmek isteseydiniz 1 gün bile sürme şansı olabiliyor.

Ve prosedürümiz bitmiştir kurulumumuz uzun sürdüğünden kaynaklı belirli bir dakikaya geldikten sonra kapattım internet sitemizi göstermek için sonrasında ‘Son’a basıp prosedürümizi bitirelim.

Bir sonraki prosedürümiz internet sitenizi indirdiğinuz klasörü bulup içindeki ‘İndex’ opsiyonune basıp tarayıcı yoluyla internetinizi kesip bakacağız.

Gördüğünüz gibi kendinizin oluşturduğu ‘IRL’nizden girecektir ve internetsiz bir biçimde kullanacaksınız. İsterseniz belirlediğimiz katagoriye tıklıyalım.

 

Bu alana reklam verebilirsiniz!
468 x 60 Reklam Alanı