250 x 250 Reklam Alanı
CoinEx genç bir kripto para borsası olduğu halde hızlıca tanınmış olmasının nedenlerini; en büyük ve güvenilir Bitcoin madencilik havuzlarından biri olan Viabtc’nin içeriğinde kurulması, mobil programının ve internet sitesinin kullanmak mümkün kullanıcı arayüzü olarak sıralabilir. Ayrıca HYDRO gibi hızlıca ivme yakalayan projeleri de listelemesinin de bu başarıda pay sahibi olduğu yadsınamaz.

Bu yazıda aşağıdaki soruların yanıtlarını bulabilirsiniz;

CoinEx’e Nasıl Üye Olunur?
CoinEx Hesap Onayı Nasıl Yapılır?
Coinex Kullanımı ve İpuçları

Coinex’e Nasıl Üye Olunur?

 • İlk olarak bu bağlantıyı izleyerek internet sitesine erişim sağlıyoruz. Ardından yandaki formda da görebileceğiniz gibi en yukarıyada yazan Ee-posta kısmına elektronik posta adgörselizi yazıyoruz ve kontrol ettikten sonra bir alt satırda , sağ tarafta bulunan Get code bağlantısına tıklıyoruz.
  Bu bağlantıya tıkladıktan sonra adresinize gönderilen kodu Ee-posta verification code kısmına yazıyoruz.
  PassWord ve Confirm passWord kısımlarına kullanmak istediğimiz güçlü bir şifreyi yazıyoruz.
  Eğer bize destek olmak ve referanslı üye olarak bizden daha süratli yardım almak dilerseniz Invite code kısmına 37k42 yazabilirsiniz.
  Terms of Service bağlantısını tıklayarak hizmet sözleşmesini okuduktan sonra sol taraftaki kutucuğu işaretleyerek Sign Up diyebillirsiniz.
  Bu prosedürleri başarı ile tamamladıktan sonra üye panelinizde bulunan Security sekmesi altından mobil telefonunuzu ve İki etkenlü doğruluğunu sağlamayı etkinleştirmeyi unutmayın.
  İki etkenlü doğruluğunu sağlama devre dışıyken bazı prosedürlerinizin kısıtlanabileceğini ve hesabınızın risk altında olacağını unutmayın.

CoinEx Hesap Onayı Nasıl Yapılır?

Hesap onayı yapmak hem günlük çekim limitinizi artıracak hem de gelecekte yaşayabileceğiniz problemlera karşı sizi koruyacaktır. Ayrıca hesaba ya da elektronik posta adresinize erişiminizi yitirmeniz, iki etkenlü doğruluğunu sağlama cihazınızı kaybetmeniz gibi durumlarda en hızlıca hesabınıza kavuşmanıza yardımcı olacaktır. Dilerseniz şimdi basitçe hesabımızı doğrulayalım.

 • İlk önce Coinex adresinden hesabımız ile ilgili temel bilgilerin olduğu sayfaya gidiyoruz. Burada görebileceğiniz gibi iki kademeli bir kimlik doğruluğunu sağlama sistemi söz konusu. Bizim için “Basic” yani temel doğruluğunu sağlama yeterlidir.
 • Temel doğruluğunu sağlama yapmak için kırmızı kare ile açıkladığim kısımdaki açık mavi ID verification-Basic bağlantısına tıklıyoruz.
 • Borsa şu an için yalnızca şahsi hesaplar için doğruluğunu sağlama hizmeti veriyor. Bu yüzden açılan bağlantıda “Personal” kutucuğuna tıklamamamız gerekli.
 • Açılan sayfada “Basic Info” başlığı altında bulunan “Nationality” kısmına Turkey – TUR ya da vatandaşı olduğunuz ülkeyi seçiyorsunuz. Ülkemiz için yeni kimlik kartı ile yapılan doğruluğunu sağlamalar problemsiz olarak kabul edilmekte ama eskiler için herhangi bir bilgim yok. Bir süre önce Binance eski kimlik ile yapılan doğruluğunu sağlamaları devre dışı bırakmıştı.
 • Ülkemizi seçtikten sonra bir altta bulunan “ID Verification” başlığında ülkeniz için hangi kimlik tiplerinin kabul edildiğini görebilirsiniz.
 • ID number kısmına TC kimlik numaranızı yazıp, yazıların net bir biçimde okunduğu emin olduktan sonra kimliğinizin ön ve arka kısmını yüklüyoruz. Eğer pasaport ile onaylama yapacaksanız Passaport kutucuğunu seçip yalnızca fotoğrafınızın bulunduğu sayfayı yüklemeniz yeterlidir.

 • Ardından kimliğinizin sizin elinizde olduğu, bu fotoğrafın CoinEx için çekildiği ve tarihi kanıtlamanıza yarayacak bir fotoğraf çekmemiz gerekecek.
 • İlk olarak bir kağıda el yazınız ile CoinEx yazıp altına yine el yazınızla bugünün tarihini YIL / AY / GÜN biçiminde yazıyoruz.
 • Daha sonra kimliğinizi ve bu kağıdı elimize alıp her yazı açıkça okunabilecek biçimde ve yüzünüz görünür bir şekilde bir adet selfie çekiyoruz. Eğer benim gibi beceremediyseniz bir arkadaşınızdan yardım alabilirsiniz. İlla “selfie” olmasına gerek yok.
 • Kabul edilen maksimum dosya boyutunun 5mb olduğunu unutmayın.

  Coinex Kullanımı ve İpuçları

 • CoinEx borsasında BCH, BTC, ETH, CET ve USDT temel paralar kabul edilir ve bunlarla çoğu paranın takasını yapabilirsiniz.
 • İlk sekme Bitcoin Cash’dir. Bir varlık takas ederken hangi sekmeden belirlediğinizi kontrol edin.
 • CET yani CoinEx Token borsanın resmi varlığıdır. Hesabınızda biraz bulundurup Account->My Info kısmından da “CET Deduction Setting” ayarını açarsanız prosedürlerinizi %50 indirimli bir komisyonla gerçekleştirebilirsiniz.
 • Borsanın alış, satış ve para yatırma prosedürleri çoğu borsada gördüğünüz gibidir. Yine de detaylı bir rehber isteğinde bulunursanız yorum yapmanız yeterlidir.

Bu alana reklam verebilirsiniz!
468 x 60 Reklam Alanı